

Školska godina u Srbiji na zadovoljstvo dece, roditelja i svih nas zaposlenih počela je na vreme, a najbolji dokaz je to što sam ja danas u Kragujevcu - rekao je ministar prosvete Žarko Obradović koji je u pratnji domaćina - načelnika Školske uprave Radojka Damjanovića i gradonačelnika Kragujevca Veroljuba Stevanovića posetio osnovnu školu “Milutin i Draginja Todorović“.
Tačno je, da je na neki način školska godina malo u senci najave štrajkova, ali je to s obzirom na odluku tri sindikata da ne obave protest danas i jednog da to učini zanemarljivo. Objektivno školska godina nije dovedena u pitanje, a mi ćemo u toku dana imati sve podatke da li je i koliko škola bilo u štrajku. Za štrajk uvek ima vremena, istakao je ministar Obradović, ali ne treba to raditi 1.septembra kada za 80 000 prvaka počinje nova školska godina.
U ovoj školskoj godini počinje i primena inkluzije. Zadovoljstvo mi je što sam danas u školi koja je stara 123 godine, koju od drugih, između ostalih stvari izdvaja i inkluzija koju primenjuju godinama unazad. Ostale škole u Srbiji će primenu inkluzije početi danas, 80 000 učenika drugih razreda dobiće komplete besplatnih knjiga, a mnoge lokalne samouprave širom Srbije, među kojima je i Kragujevac, obezbedile su različite vrste poklona što govori da obrazovanje polako vraćamo u žižu javnosti i namećemo kao veoma važnu oblast jer bez škole i obrazovanja nema budućnosti, rekao je ministar Obradović.
Inače, danas je u Kragujevcu u školske klupe selo 1800 đaka prvaka.